FOTOstudio

BG Foto – Studio Brno

bg_fotostudio_banner

Fotoateliér zaměřující se především na focení NEMODELEK a DĚTÍ focení civilních žen a dětí, které NEMAJÍ zkušenosti s modelingem, tedy hlavně ženy a děti, které nemají žádné nebo malé zkušenosti s focením. Fotografování je určeno především pro Vás, které si chcete udělat radost sami sobě, či druhým.

Neočekávám od Vás bezchybnou pleť, dokonalé tělo, ani pózy střižené jako z časopisu. Každou z Vás navedu při focení tak, aby byly skryty nedokonalosti a do popředí vystoupily vaše přednosti. A věřte , že je máte! Ženy, které zde vidíte v galerii, jsou ženy jako vy, sekretářky, asistentky, zdravotní sestry, prodavačky, podnikatelky, studentky,…… s nedostatky, ale také s přednostmi, které jsme se při focení snažily vyzdvihnout do popředí!  V našem studiu se snažíme z obyčejných dívek, slečen, maminek či dam, udělat ženy hodné titulních stránek magazínů……….. Nebojte se k nám přijít i VY, cena zahrnuje vizážistku – kadeřnici, práci fotografa a grafickou úpravu fotografií. Focení probíhá v příjemné a klidné lokalitě nedaleko Brna v obci Šlapanice (vzdálené cca 8 km od centra města).

Zhotovení profesionálních GLAMOUR fotografií z našeho ateliéru jsou odlišné, a to díky individuálnímu přístupu ke každé z Vás. Snažíme se navodit příjemnou a klidnou atmosféru pro pocit pohody, která focení provází, abychom dokázali maximum z Vašeho potenciálu přenést na výslednou fotografii. Zaměřuji se zejména na zachycení GLAMOUR PORTRÉTU. Toužíte-li však po fotografiích jiného charakteru, jako jsou sexy, glamour decentní akt, přirozený portrét či komerce, to vše jsem připravena Vám splnit. S každou zákaznicí se snažím o vícero stylingu tak, aby si odnášela z celého dne více fotografií s různou atmosférou.

Setkávám se s tím, že ženy se pořád dokola a neustále podceňují “ já na to nemám “, já nejsem štíhlá, až zhubnu, já jsem taková – či maková. Ano, každá jsme jiná a to je na tom to krásné. Různorodost tváří, pohledů, výrazů, postav a povah. To je to, co dělá každou fotografii jedinečnou a originální. 
Ono právě někdy ty „nedokonalosti“ jsou pro mě naprosto dokonalé. Nepodceňujte se! Byla by to hrozná nuda, kdyby jsme všechny měly nosánek jak puntík, velké rty, velké oči, hřívu jak z reklamy a míry 90-60-90. Překvapte svůj protějšek, sama sebe, nebo okolí. BUĎTE ORIGINÁLNÍ A ODVÁŽNÁ!

 

Počátky Glamour fotografie USA r.1920, foto by Alfred Cheney Johnston, model Drucilla Strain

Glamour

Glamour (angl. půvab) je fotografický žánr, který se snaží zachytit krásu, půvab, šarm a přitažlivost ženského těla. Do tohoto fotografického žánru patří spoře oděná či polonahá těla, ale glamour není explicitní jako erotická fotografie nebo dokonce pornografie – choulostivější partie jsou vhodně zakryty oblečením, případně i jinou částí těla. Někdy se glamour blíží módní fotografii, ale rozdíl se dá najít v tom, že u glamouru není primární důraz na oblečení, ale na modelku; též, u glamour se modelka dívá častěji do objektivu, což by u módní fotografie, která má prodávat módu, mohlo odpoutávat pozornost zákazníka od inzerovaného oblečení. Do žánru glamour se též řadí fotografie zcela oblečené modelky, ale zpracováním musí u diváka vyvolat určitý pocit erotična asexuálního napětí. Pohled na to, jak má vypadat glamourová fotografie, se v průběhu let měnil a mění.

Glamour fotografie vznikla jako takzvaná francouzská pohlednice. Jednalo se o malé pohlednice vyrobené z tvrdého papíru s fotografií nahé nebo částečně nahé ženy. Tyto kartičky byly vyráběny ve velkém množství, především ve Francii na konci 19. a počátku 20. století. Termín GLAMOUR však vznikl v USA, kde takovéto pohlednice nebyly legální. 

  • Alfred Cheney Johnston (1885–1971) byl americký fotograf glamourových snímků, známý především portréty modelek taneční revue Ziegfeld Follies. V zobrazování tanečnic pro revue, takzvaných Ziegfeld-girls, projevil velkou zručnost – jeho oblečené modelky vypadaly jako nahé. Ve dvacátých letech portrétoval mnoho hvězd stříbrného plátna. Jeho fotografie měly velký vliv na image Hollywoodu tehdejšího desetiletí.

 

 

© Autorská práva

1. Autorské díloPojem autorského díla je v právní teorii definován tzv. pojmovými znaky, které musí být přítomny vždy, aby konkrétní výsledek duševní činnosti mohl být považován za dílo autorské. Autorským tak je pouze dílo umělecké či vědecké;  jako takové musí být jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora, jakožto činnosti duševní; musí být vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě nezávisle na tom, zda trvale nebo pouze dočasně. Pro autorské dílo coby duševní výtvor, a tedy nehmotný statek, je typická jeho relativní nezávislost na čase a místě. Autorská díla coby nehmotné statky, mohou být vnímána a užívána nezávisle na věci, jejímž prostřednictvím jsou pouze hmotně vyjádřena. Autorská díla tak mohou být užívána kdykoli a kdekoli v celém světe, následně i současně, neomezeným počtem subjektů, aniž by se spotřebovávala a aniž by se snižovala užitím jejich kvalita. Autorským dílem je ztvárněný výsledek individuální tvůrčí činnosti, nikoli myšlenka nebo námět sám o sobě. 

2. AutorPředpokladem vzniku díla, a tedy i vzniku autorskoprávní ochrany, je vždy tvůrčí činnost autora, jejímž výsledkem je odraz autorovy osobnosti. Touto schopností jsou nadány pouze fyzické osoby a tak pouze ony mohou být autory ve smyslu autorskoprávní ochrany.

Pro případné DOTAZY mě neváhejte kontaktovat pomocí KONTAKTNÍHO FORMULÁŘE
telefonicky na čísle: +420 608 107 778

na facebookových stránkách BG FOTO

BG FOTO studio Brno se nachází nedaleko Brna, přesněji na adrese:

Seifertova 1, 664 51  Šlapanice u Brna

Mapa a GPS souřadnice naleznete ZDE

 

copyright © 2018 BG FOTO