Fotografický víkend v Benátkách

Strávila jsem v Benátkách prodloužený květnový víkend ještě před koronou a zcela upřímně říkám, že šlo o zkoušku fotografické trpělivosti. Pokud nechcete mít na fotkách cizí hlavy, pobíhající děti a selfie tyče, vyplatí se přivstat si, nebo naopak vyrazit fotit za soumraku, když už davy turistů řídnou. Jinak se budete prodírat přecpanými ulicemi, neustále se vám někdo bude plést do záběru – a mimochodem hon za veřejnými záchody patří už k turistickému koloritu Benátek.


Když ale máte dostatek trpělivosti, Benátky jsou opravdu tím nejfotogeničtějším místem, jaké si můžete přát. Testovala jsem tady focení s dlouhým časem a výsledek vidíte sami. Benátské fotky mají úžasnou atmosféru a rozostření jim navíc dodá pohádkový nádech. Dřevěné sloupy trčící z vodní hladiny, gondoly čekající na své zákazníky… K tomu všemu vymetená obloha. Prostě značka ideál.

Výjimečnou radost mám z fotky liduprázdného náměstí Svatého Marka. Tenhle fantastický prostor lemovaný arkádami, paláci a samozřejmě ikonickou zvonicí, je hlavním benátských náměstím. Jde o opravdové srdce města a také suverénně nejnavštěvovanější místo Benátek. Proto je tak těžké pořídit snímek, na kterém by nebyly davy asijských turistů.

Mimochodem tušili jste, že na náměstí Svatého Marka se nachází nejstarší benátská kavárna Caffé Florian, kam chodil „lovit“ i slavný Casanova, protože to bylo jediné místo ve městě, kam mohly ženy chodit bez doprovodu? Na náměstí Svatého Marka stojí také dva sloupy (jeden se lvem a druhý se svatým Teodorem). V žádném případě mezi nimi neprocházejte, protože to prý přináší smůlu a místní by to nikdy neudělali. Tahle pověra souvisí s tím, že v minulosti se mezi těmito dvěma sloupy odehrávaly popravy.

A malé doporučení na závěr; kdybyste toužili po fotkách zobrazujících všudypřítomné holuby, kteří budou nalétávat na kus rohlíku ve vaší ruce, raději si nechte zajít chuť. Krmení holubů je v Benátkách přísně zakázáno a hrozí za to pokuta pět set Euro. Ale i s omezeními a turisty se Benátky staly mojí fotografickou srdcovkou. Takže Ciao! někdy příště!