6 chyb, které dělají ženy, když se jdou fotit

Rozhodla jste se, že si necháte udělat profesionální fotky? Aby byl výsledek stoprocentní, vyvarujte se následujících chyb, které ovšem dělá spousta žen.

1. Čekáte, až zhubnete.

Pokud s návštěvou fotografa čekáte až na dobu, kdy se zase vejdete do džínsů, které jste nosila na střední škole, s klidným svědomím vám mohu říct: Vykašlete se na to. Mám klientky, které focení odkládaly i pět let, protože stále čekaly, až konečně zhubnou. Výsledkem bylo, že se ve finále fotily s úplně stejným počtem kilogramů a lítostí, že nepřišly už před těmi pěti lety. Vaše tělo je úžasné takové, jaké je, a dobrý fotograf vás vyfotí tak, abyste se sama sobě líbila, ať vážíte padesát nebo osmdesát kilo.

2. Před focením se důkladně věnujete opalování.

Ano, opálená pokožka je obecně vnímaná jako atraktivní a ano, pokud se několik dnů před focením budete smažit na sluníčku, dá zatracenou práci, abyste na fotkách vypadala atraktivně. Vypálená podprsenka nebo ramínka se špatně maskují. A především průměrně zdatný fotograf zvládne vykouzlit přitažlivý odstín pleti nastavením foťáku a skutečně není nutné kvůli tomu v solárku i nocovat.

3. Jste přesvědčená, že VY na fotkách nikdy nebudete vypadat dobře.


Závistivě listujete časopisy s modelkami nebo si prohlížíte fotky svých kamarádek, které se nechaly vyfotit od profesionála, přičemž jste přesvědčená, že vy byste na fotkách nikdy tak dobře nevypadala? Nesmysl! Přestaňte se sebemrskat před zrcadlem, počítat si brady, vzdychat nad kruhy pod očima, vráskami na čele, nebo si mačkat celulitidu. Na vašem těle je spousta pozitiv, přitažlivých a krásných „věcí“ a dobrý fotograf je dokáže vytáhnout do popředí, zatímco vaše slabší stránky potlačí. Protože zkrátka neexistuje žena, která by nebyla fotogenická.

4. Přivezete si málo oblečení.

Já samozřejmě naprosto chápu, že k tomu zelenému tričku máte citový vztah a pokud to není nezbytně nutné, nejraději chodíte v odrbaných džínách, ale pokud si přivezete jen malý batůžek s oblečením, možnosti stylizace se tím výrazně zužují. Pokud mám vyfotit kvalitní fotky v různém stylu, potřebuji mít z čeho vybírat. Se třemi tričky a jednou sukní toho moc nesvedu a nepomůže mi dokonce ani, když mi řeknete: „Však vy to nějak vymyslíte.“ Nevymyslím.

5. Necháte si malou časovou rezervu.

Možná vás představa focení, kde budete upravená a nalíčená, svádí k tomu, abyste si hned po něm domluvila rodinnou večeři, nebo sraz s kamarády v hospodě. Jenže focení je živý organismus. Každé je jiné a každé trvá jinak dlouho. Nedá se přesně na minuty naplánovat

od – do. Úplně běžně se může protáhnout, protože se třeba něco nepovede, budeme něco nahrazovat, či předělávat. Pokud budete spěchat, budete ve stresu a na fotkách to bude vidět. Kromě toho budu ve stresu i já a bude se mi špatně fotit. Dostatečná časová rezerva je důležitá. Myslete na to, prosím.

6. Razantně změníte svůj vzhled.

Možná jste vždycky toužila vyzkoušet, jak byste vypadala jako ohnivá zrzka, nebo platinová blondýnka s ultrakrátkým sestřihem. Klidně si to vyzkoušejte, ale před dlouho plánovaným focením si to raději rozmyslete. Když uděláte razantní změnu, v níž se poté nebudete úplně cítit, na fotkách se to pozná a výsledek nebude stoprocentní. Dejte si nějaký čas na to, abyste se se svou novou image mohla sžít a přijmout ji za svou.