Fototest

Vstupenka do světa modelingu

Rozhodla jste se vyzkoušet štěstí a zkusit prorazit v modelingu? Případně už se v něm nějakou dobu pohybujete a chcete rozšířit portfolio svých klientů? Odpověď na obě otázky by v sobě rozhodně měla zahrnovat slovo „fototest.“

Fototest si můžete představit jako sadu zkušebních fotografií, které umožní vašemu klientovi získat základní představu o tom, jaké možnosti, coby modelka, máte. Do jaké míry jste fotogenická, jak si rozumíte s fotoaparátem, nebo zda jste vhodná pro tu kterou zakázku. Snímky z fototestu nejsou určeny k publikaci, ani vám za ně nikdo nezaplatí, ale můžete jejich prostřednictvím zaujmout své klienty a mohou vám v budoucnu zajistit zajímavé zakázky.

Fototest není test

Možná vás jako první napadne, k čemu vlastně potřebujete fototest, když máte selfíčka, nebo vás klidně může „cvaknout“ kamarádka? Jednoduše proto, že pokud chcete působit profesionálně, musíte mít také profesionální fotky. Zkušený fotograf dokáže potlačit vaše slabší stránky a naopak vyzdvihnout a zdůraznit vaše pozitiva.

Slovo „fototest“ v mnoha lidech evokuje představu, že fotograf bude jejich prostřednictvím vlastně testovat, zda jste vůbec fotogenická – a může se tedy stát, že „testem“ neprojdete. To je ale nesmysl. Berte fototest spíš jako příležitost seznámit se s prací před objektivem, sžít se s ní a získat praxi. Nikdo vás tedy nebude z ničeho zkoušet. Naopak, můžete si vyzkoušet nové pózy, výrazy atd.

Získejte zkušenosti

Fototesty pro modelky jsem nově do své nabídky zařadila i já. Pokud budete mít zájem, společně strávíme focením čtyři hodiny, z nichž vzejde osm fotografií. Součástí balíčku je i nude make-up a úprava účesu.

Fototesty předpokládají kreativní spolupráci, na které se podílí stejnou měrou fotograf i modelka. Modelka při nich není pod takovým tlakem, jaký je typický pro „ostré“ focení s klientem, a může nejen projevit svou kreativitu, ale i získat zkušenosti. Nemusíte se proto ničeho obávát a nemusíte si ani dělat hlavu s velkolepou produkcí. Jediné, co budete potřebovat, je vaše přirozenost a chuť experimentovat. Právě ty jsou totiž zárukou toho, že výsledkem budou snímky, ze kterých budete nadšená vy i vaši klienti.